Kam jsme (po)voláni?

21. března 2014 v 19:28 | Krista |  Svět okolo mne.
Kam nás Pán volá? A kam mne? Jsme připraveni jít cestou, která je ta naše? ... Sama nevím, otevírá se před námi postupně, stejně jako běžná cesta, kterou jdeme do města, na výlet, do míst, kde jsme nikdy nebyli...nikdy nevíme, koho při cestě potkáme, kudyma půjdeme. Musíme se naučit důvěřovat, odezvdat se a jít po cestě (životem) s vědomím, že tudy už nikdy nebudeme kráčet znovu. Nesmíme promrhat své dny. Život jde vpřed a ne dozadu. Vše co, děláme nechť děláme s vírou, s citem a srdcem!
V posledních měsících se na obrazovce ČT objevuje mnoho (více než před tím) dokumentů ze života a o životě. Dokumenty, které patří mezi časosběrné a docusouap.

Takové dokumenty mám ráda. Mám ráda i takové knihy, prostě život sám. Nejsou to vždy jednoduché a veselé životní příběhy, ale jsou tolik obohacující. Každé shlédnutí takových dokumentů mě posouvá o kousek dále a současně mě ujišťuje o tom, že to, co v životě profesně dělám, kam kráčím, je to to správné a má to smysl. Díky Bohu za to.

Přidávám vám sem několik tipů, na zajímavé a mnou oblíbené dokumenty.

Mnou oblíbené:

Život se smrtí - Toto je dokument, který mne nejvíc podněcuje a zasahuje, co se týče mého profesního směrování. Ráda bych jednou pracovala se seniory a s umírajícími. Mám pouze krátkodobou zkušenost z praxí ze školy v domovech pro seniory, ale i tak mi ve mne něco říká, že mám jít jednou do hospice či do domova pro seniory a věnovat se lidem zde. Něco mě tam volá. Možná někdo?

Zajímavé:Když budete hledat v archivu Čt, tak možná další zajímavé dokumenty.

---

Jsem zvědavá, kam mne můj život zavane a Pán Bůh povolá.

---

Přeji Vám krásný a požehnaný víkend. Ať se vám daří jít cestou, na kterou jste voláni.

Krista

---

Pozn.: Příspěvek píši po shlédnutí prvního dílu dokumentu Život se smrtí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlastička Vlastička | 18. listopadu 2014 v 20:40 | Reagovat

Vis o tom ze zizala ma sedm srdci? ;)

2 Žížala Žížala | 18. září 2015 v 23:09 | Reagovat

[1]:Tak to jsem vážně nevěděla. To je milé. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama