Tož, děcka!!

5. června 2009 v 18:30 | Žížala |  Svět okolo mne.
Do klína vám SAMO NIKDY NIC NESPADNE!!!!


Je tenhle svět tak naivní a nebo já jsem tak hloupá a slepá? Oj, oj, to bolí. Budu teď působit asi velmi kazatelsky a učitelsky, či možná až kárajícně. Ale trošku jsem z toho v šoku.

Zrovna jsem se vrátila z venku, kde jsem na pár chvil zavedla rozhovor s jedním skautským kamarádem...a ten mne vážně probudil až možná vytrhl z mého stereotypu, snění a úžasně zajetých "profesních" skautských kolejí. :-) A nebo spíše utvrdil v tom, co jsem si dlouhou dobu myslela. Jenom ne v tak velké míře a o tomto človíčkovi.

Lidičky, opravdu Vám nikdy nic do klína samo nespadne. Pokud vy(my) nebudeme chtít, tak nic nedokážem. Zatvrdnem na jednom místě a vývoj dál pokračovat nebude. Vývoj, který je pro život v dnešním a celém světě nutný. Vývoj je však velmi individuální věcí, takže je potřeba bráti ohled na všechny živé tvory na světě i na jedince. :-) Na druhou stranu tím, že je individuální sami si volíme cestu, kterou se vydáme. Ano, potkáme na ni spoustu ukazatelů a směrovatelů, průvodců i rádců. Avšak konečné rozhodnutí je vždy na nás.

Takže pokud něco chceš dokázat, musíš si zatím jít SÁM. Vytrhnout se ze stereotypu, vzdát se svého pohodlí, zvyklostí i třeba drahocenného času!! A věz, že se dostaví úplně super, čuper pocit, z dobře vykonané práce. Přinese Ti vnitřní obohacení, zaplní určité prázdné místo ve znalostech a zkušenostech, dodá energii, sílu, přátelé.....

Sama, kdybych se kolikrát nevydala cestou neznámou, trnitou a tmavou, nedošla bych tam, kde jsem teď. A neznala tolik dobrých lidí, které znám. A na druhou stranu neměla možnost poznat věci a lidi, kterých je lepší vzdát se!!!
K tomuto mne vedla má mamka, skautský oddíl a zřejmě i má bojovná povaha! Tak poslechněte svůj vnitřní hlas a udělejte ten krok!!

Budu Vám(Nám) všem držet pěsti! Ať máme pro začátek trochu toho štěstí :-)

Krista.

(článek je notně poznamenán rozhovorem, zkušenostmi a také tím, že zrovna studuju vývojovou psychologii na pondělní zkoušku) :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kájula Kájula | Web | 6. června 2009 v 21:47 | Reagovat

Hm, pravda, pravda. Není nadto tohle moudro opakovat. Mezi námi, moudro, kterému jsem se naučila na VŠ. :-) A jsem za tuto vědomost neskonale vděčná a rááááda, že to vím, jen občas zapomínám, nu. *stydí se*

2 Víto Víto | E-mail | Web | 28. září 2011 v 14:54 | Reagovat

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama