Z jednoho konce republiky na druhý.

9. září 2008 v 22:51 |  Moje

Vysněný návrat, do mé rodné vesničky.
Ano, den D nastal. Již dlouho jsem plánovala a moc jsem si přála vrátit ase na místa "činu". A to do mé rodné vesnice a vesnice, teda spíše osady, ve které jsem do svých cca dvou let žila. Tudíž si toho moc nepamatuji, ale přesto fotky, video, vyprávění a matné vzpomínky byly velmi silné a na ta místa jsem se znovu vypravila.
O kterých místech to mluvím? Mluvím o Plané u Mariánských Lázní (tak dlouhé, že mám vždy problém vecpat to do kolonky ve formulářích ). A druhé místo, je osada Vysočany nedaleko Boru u Tachova.
V pátek 23.8.2008 kolem 13:00 jsem si zabalila všechny své saky paky a ještě lehce rozespalá po noční šichtě v pekárně, jsem vyrazila na vlak směr Praha hl.n. Před příjezdem vlaku jsem si stihla ještě vyřídit In-Kartu, abych po naší krásné vlasti mohla jezdit skromněji. To víte, studentova kasička je velmi hluboká a temná :-). ÁÁ, vlak přijíždí,honem naskočit, abych všechno pěkně stihla a hlavně ten přípoj v Ostravě-Svinově.
Vlak frčí na čas, rychle vyskočit a naskočit na druhý, ale co to? Z tlampačů na nádraží se ozývá neoblíbené hlášení. " Prosím pozor, hlášení o zpoždění......předpokládané zpoždění vlaku 30 minut." Néé, to snad né, zrovna když všechno jelo tak hezky na čas, davy lidí a já s nimi jsme se ploužili, unaveně posedávali a kdoví co ještě dělali na peróně u koleje, kde měl přijet vytoužený vlak.
Jupí 40 minut je fuč a vlak je zde. Všichni nasedáme, tlačíme se, jelikož vagonky jsou velmi těsné a skromné. Uf, sedla jsem.
Ve vlaku bylo velmi dusno a okýnka se nedala otevřít, nevadí mi zkušení a léta praxí vytrénovaní skauti jsme to zvládli :-). Cestu mi zpříjemnilo osazenstvo v kupé, jela jsem se dvěma Polkama, které ze začátku netušily, že celé naše kupé jim rozumí a vesele si švitořily o hrozných vlacích v naší republice a tak :-) Byly to opravdu dvě dámy k pohledání. S hodou okolností jely až do Prahy, takže jsem si opravdu pěkně popovídala :-) Bylo moc hezky.
V Praze jsem vystoupila a zamířila si to na metro směr Zličín, kde mne již čekal můj kamarád a řidič pro vysněný víkend. Samozřejmě jako obvykle na mne vybafl. Lump jeden :-)
Nasedáme do auta a míříme si to na Plzeň, kde dnes přespíme ve skautské klubovně a ráno pofrčíme do oněch míst.
V sobotu 24.8.2008 jsme po nočním prohlížení fotek, vykládání si o životě, plánování cesty, zkoušení nového foťáku, vstanuli celkem brzo. To je asi kolem 9:00
(budu brečet, polovina a ta nejdůležitější, kteou jsem psala půlhodiny se mi smazala. Nééééééé)
Brzy jsme již seděli v autě a mířili si to do Plané u Mariánských Lázní.
PC mi sežralo můj článek, chuť to dopsat se ještě nedostavila tak tady je alespoň torzo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama