Květen 2008

Medvěd

22. května 2008 v 18:44 Moje Zajímavosti
Speciálně pro Haplu, doufám, že je to ten správný měsíc a datum :-)


Sokolík

8. května 2008 v 16:16 Moje Zajímavosti
SOKOL
Lidi narozené mezi 21. březnem a 19. dubnem zveme v názvosloví Indiánského horoskopu "Sokoly". Tyto zrozence ovlivňuje ohnivý živel (síla, aktivita, tvoření, vůle, činy), vládne jim pak vítr východní (cílevědomost, intuice, učení). Při charakterizování jednotlivých totemů můžeme vyjít ze znalosti života zvířat Kruhu Země. Není tomu jinak ani v případě znamení Sokola. Sokol je dravec. Bystrý pozorovatel schopný kdykoli a okamžitě vystartovat za svým cílem, kořistí, úlovkem. Myslí, že není třeba plánovat, prostě jen v pravý čas reagovat. Díky spontánnosti, často zbrklosti, někdy startuje vícekrát než uloví. To ho však neodradí od dalších vzletů.
Ve své schopnosti neoblomně věří, vytčené mety považuje za dosažené a pokud jich nedostane nevadí, aspoň se proletěl, viděl něco nového, ověřil si postupy. Úspěch se pak dříve či později určitě dostaví. Zdravý rozum mu občas zatemní temperament, náhlé emocionální vzplanutí - reaguje pak prudce, bez okolků, přímo. Jen aby nenarazil. Při rychlosti jeho letu to může hodně zabolet! To se může projevit i v mezilidských vztazích. "Sokolové" bývají v jednání s jinými lidmi přímí, upřímní, nenávidí přetvářku. Bývají dobrými zaměstnanci - jsou aktivní a svou práci odvedou svědomitě. Pokud si je znepřátelíte, můžete si za to sami.
Narozený v totemu Sokola nesnáší lenochy, prospěcháře a ani nezkoušejte hrát na ně nějakou špinavou hru! Jak jsem napsal výše - emoce mu okamžitě zatemní mysl a už je ve vzduchu a řítí se na vás plnou rychlostí. Ano, nemýlíte se, kořistí jste vy! Občas se mezi těmito jedinci vyskytnou poněkud sobecké, hrubé a bezohledné povahy. Pak je lepší nestát jim v cestě - chodí totiž přímo, bez oklik a vyhýbání. V opačném případě boji neuniknete. To je právě jejich velký (mnohdy bohužel poněkud těžký) úkol: vštípit si dovednost naslouchat jiným, naučit se dialogu. Příměru lovec - kořist můžeme použít i jedná-li se o milostné záležitosti. Samozřejmě, Sokol tu vystupuje v roli lovce. Jde přímo, nemá čas čekat.
Své lásce dokáže doletět i pro "modré z nebe", ale umí se pořádně rozzlobit. A uvidí-li kolem hnízda poletovat nezvaného hosta, opovážlivce, který si dělá zálusk na Sokolova partnera, klidně si ho dá k večeři. Milí Sokolové, buďte hrdí, ale dělejte kompromisy, každý není váš nepřítel.

Indiánský horoskop

8. května 2008 v 16:12 Moje Zajímavosti
BOBR
Lidi narozené mezi 20. dubnem a 20. květnem zveme v názvosloví Indiánského horoskopu "Bobry". Tyto zrozence ovlivňuje zemský živel (stabilita, racionální přístup, řád, cílevědomost), vládne jim pak vítr východní (cílevědomost, intuice, učení). Bobři milují jistotu a bezpečí. Stojí pevně na zemi, jsou to typičtí realisti. Mistři praktického života, moudří lidé. Člověk narozený v totemu Bobra si cílevědomě buduje kvalitní domeček, který stojí na pevných základech, není jen tak vidět a do kterého mají přístup výhradně pozvaní.
Jsou neustále v pohybu. Mají jasný plán, konkrétní vizi, budoucnost si umí dobře naplánovat. Krok po kroku jdou za svým cílem, zvládají metu za metou, nic neuspěchat - vše musí stát na pevných základech. Nekonečná aktivita a mravenčí práce se jim vyplácí. Po čase už to není neviditelná nora, kde Bobr přebývá. Stává se z ní, obrazně řečeno, honosná vila a posléze palác, který je neustále rozšiřován, vylepšován. Díky své šetrnosti, pracovitosti a praktičnosti jsou Bobři dobře zajištění pro život. S prostředky umí nakládat účelně. Pelíšek takového jedince pak může skrývat nejeden poklad. Jen ať pak přijde s prosíkem ten, který se Bobrovi celou dobu vysmíval, sám si užíval, rozhazoval a marnil peníze! Inu, kdo se směje naposled… Ale ne, Bobři jsou velkorysí.
Nic však nedají zadarmo. "Přijď, přilož ruku k dílu a já se ti odměním", říkají. Pravda, nic v životě však není úplně idylické. A tak jsou i Bobři, jejichž život není až tak růžový, jak si původně představovali. Pro malé věci občas přehlédnou ty velké. Upnou se na svůj plán, puntičkářsky plní každou stanovenou podmínku a leckdy si nevšimnou příležitosti, která přichází (často ani nechtějí). Nejspíš je to právě tím, že každý projekt tvoří s velkou pečlivostí a je jim pak líto jen tak od něj upustit a vrhnout se na jiný, byť mnohem výnosnější. Možná mají i strach.
Neustále totiž musí myslet na zadní vrátka a neumějí riskovat - lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Ono je to kolikrát i mnohem pohodlnější, že? Pohodlnost a pasivitu vidíme u těch, kteří jsou právě na bezpečí svého domova, svého pelíšku, až příliš závislí. Nejspíš to vypadá, že si první a druhý odstavec poněkud protiřečí, ale jsou to jen různé strany téže mince - jak jste si mohli všimnou, pramení z týchž potřeb. K jejich uspokojení ovšem nevede jen jedna cesta. A tak rozeznáváme Bobry-workoholiky na jedné straně a Bobry-pecivály na straně druhé.
Jistotu a bezpečí si zajistí oba, byť každý po svém. Kde stojíte vy? Podobně přistupují i k lásce a partnerství. Pomalu, nic neuspěchat. Nejdříve kvalitní základy, pak můžeme jít dál. Umí zajistit rodinné zázemí, teplo domova. Na svět se dívají přes konzervativní a "materialistické" brýle. Možná je něco mezi nebem a zemí a oni to nevidí. Možná se o něco okrádají, možná mají pravdu. To už musí zjistit každý sám. Takže Bobři-peciválové. Naučte se být v pravý čas flexibilní, překonejte pohodlnost, občas neuškodí opustit komfort domova a rozhlédnout po okolí! Bobři-workoholici. Měli by jste se naučit odpočívat a čas od času si vyhodit z kopýtka. K životu přistupujte s nadhledem. Nejen prací živ je člověk!

Brýle pro Tibet

7. května 2008 v 13:09 Pomoc
Nazdárek,
nedávno mi přišel tento mejlík a myslím si, že by měl být vidět a kolovat dál. A tak jsem se rozhodla jej vložit sem. Tak můžte prohrabat své šuplíčky a všechny tajné skrýše a třeba tak nalezente brýle pro Tibet.
Žíža.
Ahoj,
tohle sice přímo nesouvisí se současnou situací v Tibetu,ale možná jste někdo
někdy v rámci festivalu Jeden svět viděli film Oči pro Tibet, který inspiroval
k vytvoření tohohle mailu.. Tibeťané žijící vysoko v horách čelí ostrému slunci a
tak se vyskytuje největší procento případů šedého zákalu a následné slepoty na
světě. Možná by jim pomohly jen obyčejné SLUNEČNÍ brýle, pro ně jsou však věcí
nedostupnou. Pro nás s brýlemi za 30 Kč v supermarketu a další hromadou starých
nemoderních,ale funkčních hluboko ve skříni se těmto nemocem uspěšně vyhybáme
Dopřejte šanci vidět Tibeťanům a věnujte třeba i jen ty, co nenosíte.
V létě pojede do Tibetu slečna (má cosi společného s občanským sdružením MOST
:)
s brýlemi ze sbírky z iniciativy filmového klubu na gymplu Olgy Havlové v
Ostravě- porubě, pokud chcete taky přispět svým kouskem do balíčku, můžete je
bud dávat mi nebo odeslat na adresu
K. Kupková,
Gymnázium Olgy Havlové,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
Adresa:
Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba

Není to žádná oficiální sbírka z mé iniciativy, spíš vaše dobrovolné přispění k
té z Olgy Havlové.

diky že jste to přečetli do konce
Klára

Středa 23. 4. 2008

7. května 2008 v 13:05 Lezu
Dnes jsem zvládla prezentaci v Julif - Judaismus v literatuře a filmu. Myslím si, že i úspěšně. Dělala jsem referát,nebo-li chcete přednášku na dílo od Chaima Potoka - Davitina Harfa.
Davitina Harfa -
Vyléčila jsem svou duši a dodělala kousek nedodělaného. Dokončila jsem své tričko... Konečně jsem jej dokreslila. Jsem tak spokojená. Hned je člověku lépe, když se mu povede dokončit něco, co již dlouhou dobu odkládal. ( 1 hod)
Stáhla jsem si konečně Hebrejské písně Adashe do notesu. To budu mít co poslouchat :-)
A ted hajdy na kutě. Dobrou noc.
Žížala